2011. április 11., hétfő

Tavasz van!
A GYEREKJÁTÉK ABC programjainak feltöltését április 10-re ígértük.
A tavaszi napsütés viszont csábítóbb volt gyereknek, felnőttnek egyaránt, így az eltervezett benti - internetes - munkák elmaradtak.
Kárpótlásul az idei ibolyákról egy képet csatoltunk és egy új időpontot ajánlunk :

április 17.

Visszatérésetekre számítunk!
GYEREKJÁTÉK ABC


Közelgő ünnepi napok:

Húsvét hétfő, április 25., A húsvéti locsolkodás nagyszerű közös program lehet lányoknak a nyagyikkal, fiúknak a nagypapával. Engedjük át ezt az ünnepet a nagyszülőknek, hisz nekik több élményük lehet a locsolkodásról, szokásokról, praktikákról.
Anyák napja, május 8., Kevesen tudják, hogy van a nagyszülőknek is külön nemzetközi ünnepnapjuk - ebben az évben már lekéstük - , így az anyák napját nyugodt szívvel kibővíthetjük a nagyszülőkre, dédszülőkre. A készülődésbe vonjuk be a kicsiket, hogy jó példa legyen számukra az, ahogy mi megünnepeljük saját anyáinkat. Önmagunkat ne ünnepeltessük, de a párunknak jelezzük, ha számítunk a köszöntésre.
Gyereknap, május 29., Az idén péntekre esik, így a legtöbb szervezett programot 30-ra, szombatra tervezték. Néhány ajánlat... Gyerekünk kis batárátaival, anyukáikkal mi is szervezhetünk egy péntek délutáni pikniket a közeli parkban, játszótéren. A gyerekek egymást is meglephetik - szigorú összeghatáros ajándékokkal, javasolt max. 50-100 Ft /fő -
Apák napja, június 19., Ahogy az anyákat is, az apákat is ünnepeljük meg. Sőt nagyapákat, dédapákat, keresztapákat. Egy vicces versike igazán jó meglepetés lehet! Hamarosan erre is találtok a katalógusban náhány példát.

Szép napot!
GYEREKJÁTÉK ABC

2011. április 5., kedd

Csipegetés kint...

Az első napsugarak hívogató szavának engedelmeskedve, anyai óvásunkat takarékra állítva engedjük, hogy tipegőink új tapasztalatokat szerezzenek. Uticél lehet a játszótér, a park, egy közeli tanösvény vagy arborétum. Engedjük, hogy gyerekünk megtapogasson mindent!
CÉL: a csippentő mozdulat gyakorlása, hosszútávon a különböző természetben előforduló anyagok felismerése. Pl. föld, kavics, fű, fakéreg, csigaház, giliszta, stb.
Időzítés: a hosszabb délutáni alvás után, tiszta pelussal, jól lakottan, de utánpótlást sem feledve (víz és ennivaló) induljunk el otthonról.
IDŐTARTAM: a célállomásig eljuva se vegyen többet igénybe 1 óránál a kirándulás. Haladóknak is max. másfél óra javasolt.
KIVITELEZÉS: Gyakorlat teszi mestert, így a szabadban töltött időt, felfedezést is igazítsuk gyermekünk igényeihez. Lehet, hogy először 10 perc is elegendő lesz. Járni tanuló gyereket 2-3 percre hagyjuk egyedül lépegetni, majd a tenyerünkben mutassunk neki pl. fűszálat, föld rögöket. Biztonságosan álló, járó gyerekünk magasságához mérten keressünk egy padot vagy sík felületet és oda gyűjsünk neki különböző dolgokat. A megnevezés mellett mondjunk jelzőket is. A kicsiket a nedves föld, homok érdekli leginkább, amitől persze koszos lesz a kezük, de fogjuk vissza magunkat, mert a folytonos kéztörlés elvonja gyerekünk figyelmét. Ha több gyerek is van a közelben, számítsunk rá, hogy csatlakoznak, mert a játszótereken meglepő jelenség az anyuka, aki játszik a gyerekével. Idősebb gyereketől kérdezgethetünk: Melyik a csigaház? Milyen színű a fű?
FIGYELEM! Nagy figyelemmel legyünk, ha kavicsos részen járunk, de ha már a gyerek szájában a kavics vagy bármi, nyugodtan kérjük meg "Nyísd ki a szád!" Ezzel elkerüljük a félreértést a "kiköpés" és a "lenyelés" között.
JÓ PÉLDA: Vegyünk fel és dobjunk el külöböző dolgokat, kis ágakat, száraz falelvelet, kavicsot. Némelyiknél időzzünk el, figyeljük meg. Mindezt csak akkor kommentáljuk, ha a gyerekünk érdeklődve ránknéz.
Uticélokra ajánlás ITT

Kellemes sétákat!
GYEREKJÁTÉK ABC